Автор Тема: Историческая справка о нашем районе  (Прочитано 792 раз)

technoua

  • Гость
Ниже - ссылка на очень интересный документ с историческими данными.
Оказывается, на самом деле, эту местность и раньше называли Милославичами.


СКАЧАТЬ - http://desnabib.kiev.ua/files/Z_Glybyny_stolit.rarАрхеол. дослідженнями у Вигурівщині виявлено стоянки доби неоліту. Вигурівщина виникла на місці давнього поселення Милославичі (Милославщина).

Історія сучасної Вигурівщини відлічується з 1492, коли місцевість Милославичі разом із с. Чотанове (сучасне с-ще Троєщина) була подарована дрібному шляхтичу Ваську Жеребятичу литов. князем Олександром. Згодом Милославичі належали Київ. замку, а в 1503 згадані як поселення і місце проведення торгів.

У 1608 або 1609 Милославичі були спалені шляхтичем Фредериком Тишковичем.

У 1609 році на місці знищеного поселення тодішній київ, городничий (з 1607) Станіслав Вигура збудував власний хутір (фільварк), а в 1613 одержав право пожиттєвого володіння ним. Від 1654 поселення фігурувало як власність Михайлівського Золотоверхого монастиря спочатку під подвійною назвою Милославичі-Вигурівщина (того ж року затверджено межу між ним і сусіднім с. Троєщиною), а з 2-ї пол. XVII ст. — під сучасної назвою. Від 1786 — у казенному володінні.

У 1932—37 — у Київській приміській смузі.

В межах Києва — від 1983 і того ж року знесене (фрагменти старої забудови залишилися між вулицями Електротехнічною і Крайньою).